Karpuzun İyisini Bulan Uygulama

Eklenme Tarihi : 25.06.2016 13:19

Bu haber 6839 kez okundu

Yeni cep telefonu uygulaması sayesinde, karpuzu tıklatırken, telefonu yakın tutup sesi kaydediyorsunuz. Ses analiz eden uygulama, size doğru yanıtı veriyor. 

Pazara, markete ya da bakkallara gidin karpuz alanları seyredin. Okşuyorlar, tıklıyorlar, sanki konuşuyormuşgibi kulaklarına götürüp dinliyorlar çünkü, iyi karpuzu bulmanın yöntemi olarak bunu biliyorlar. Karpuzdan anlayan anlıyor ancak "Çok iyi seçerim" deyip kelek karpuz alanlarımız da az değil. İşte bu yönteme son verecek cep telefonu uygulaması geliştirildi.

ÇİNLİLER YAPTI
Mikroblog sitesinde yayımlanan bir fotoğraf Çinli bir öğrencinin, bu uygulamayı geliştirmesinde etkili oldu. İtalya'nın Milano kentinde çekilen fotoğrafta; karpuz tezgâhına konulan "Lütfen karpuzları tıklatmaktan vazgeçin, size cevap veremezler" yazılı uyarı yer alıyordu. Karpuzu tıklatırken, telefonu yakın tutup sesi kaydediyorsunuz. Ses analiz eden uygulama, size doğru yanıtı veriyor.

 

"Karpuzun iyisini seç" adlı bu uygulama, Çince "Ting Xi Gua" söz öbeğiyle aratıldığında indirilebiliyor.NASIL SEÇİLİR

-Karpuzu elinizle tartın. Ne kadar ağırsa o kadar iyidir.
-Elinizi karpuza bastırın. Karpuz uyguladığınız basınca direnip 'karşılık veriyorsa' iyi demektir.
-Karpuzun renklerine bakın. Bir ucu sarıysa karpuz yenmeye hazırdır.

Kaynak:hakimiyet.com

Yorumlar

UYARI! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.