örgütün şifreleri ortaya çıktı.

Eklenme Tarihi : 28.09.2018 10:25

Bu haber 13790 kez okundu

Adnan Oktar örgütünün şifreleri ortaya çıktı

 


Dijital materyelleri inceleyen polis, Adnan Oktar örgütünün şifrelerine ulaştı. Örgüt içi yazışmalarda Adnan Oktar’dan ‘Yazar’, silah ve silahlı üyelerinden ‘Bilgisayar’, Oktar Babuna, Cihat Gündoğdu gibi ileri gelen üst düzey mensuplardan ise ‘Kuzenler’ olarak bahsedildiği belirlendi.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Adnan Oktar ve grubuna yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamda emniyetin şüphelilerden ele geçirdiği dijital materyaller üzerindeki incelemesinin bir kısmı tamamlandı.

 

Şifreler çözüldü


İnceleme sonucunda örgüt üyelerinin örgüt içi yazışmalarında Adnan Oktar’dan ‘Yazar’, Silah ve Silahlı üyelerinden ‘Bilgisayar’, örgütün Oktar Babuna, Cihat Gündoğdu gibi ileri gelen üst düzeylerinden ise ‘Kuzenler’ olarak bahsettikleri ortaya çıktı.

 

İşadamları, bürokratlar, sanatçılar gibi bir çok kişinin listesi çıktı


Yine Hüma Babuna ve Aylin Atmaca’dan ele geçirilen materyallerin incelemesinde ise örgüte ait vakfın organizasyonuna davet edilecek işadamları, bürokratlar, siyasiler ve sanatçıların listeleri ve konusu belli olmayan randevu taleplerini içerir belgelerin çıktığı belirtildi.

 

FETÖ'nün kapatılan sitesinde yazar!


Vatan'da yer alan habere göre; Oktar’dan sonra örgütün iki numarası olduğu iddia edilen Didem Ürer’in ise 3. bir kişi ile yaptığı görüşmede bu kişiye FETÖ’nün kapatılan yayın organı Rota Haber’de yazar olduğunu söylediği tespit edildi.

 

Kaynak:  yenisafak.com

Yorumlar

UYARI! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.